Pozostałe wyroby / Tuleje nierdzewne

Tuleje nierdzewne - podstawowe informacje i zastosowania

Tuleje nierdzewne są często wykorzystywane do produkcji wielu, różnych elementów armatur oraz części cylindrowych, które są niezbędne przy tworzeniu nowoczesnych technologii produkcyjnych i przemysłowych. Tuleja charakteryzuje się kształtem podobnym do wydłużonego pierścienia lub wydrążonego walca. Przeznaczenie produktu przesądza o materiale, z którego wykonuje się tuleje. Ze względu na tworzywo możemy wyróżnić m.in.: tuleje stalowe, tuleje mosiężne, tuleje mosiężno-stalowe.

Hollow bar to powszechnie stosowane określenie na tuleje nierdzewne.

Tuleje ze stali – cechy

Tuleje stalowe oferowane przez nasz sklep internetowy odznaczają się wysoką jakością i odpornością, co pozwala na budowanie dowolnych rozmiarów połączeń. Ponadto możemy zagwarantować dokładną precyzję wykonania.

Opisywany wyrób hutniczy może występować w kilkunastu odmianach  np.: gładkiej, ze smarowaniem, kanałek cylindryczny, kanałek spiralny nieprzechodni, ósemkowy. Po obróbce skrawaniem, tuleje przechodzą przez proces hartowania na wskroś oraz szlifowania na zewnątrz i w otworze. Tuleje wytworzone z cienkiej stali sprężynowej służą do maskowania otworów niegwintowanych i gwintowanych.

Ogromną zaletą tulei jest ich niska cena w porównaniu z prętami. Dodatkowo podczas produkcji materiał odpadowy jest minimalny. Gotowy produkt nie wymaga wielu czynności obróbczych.

Należy wspomnieć, iż hollow bars są wytrzymałe i mogą przez długi okres funkcjonować w środowisku wysokich i niskich temperatur. Ich współczynnik tarcia stanowi minimum, co oznacza również niewielki opór ruchu.

Tuleje nierdzewne stalowe nie wykazują własności związanych z odziaływaniem substancji chemicznych.

Wyrób z kołnierzem ma wyróżnik B w oznaczeniu, natomiast tuleje proste to wyróżnik A. Jeśli nie posiadają żadnego wyróżnika to są gotowe do funkcjonowania.

Tuleje nierdzewne – zastosowanie

Tuleje stalowe często też zauważymy przy powstaniu cylindrów, elementów części do maszyn. Produkt znajduje zastosowanie w miejscach, w których dokonany został demontaż zamontowanej części, jednak w taki sposób, aby po usunięciu żaden element nie wystawał z podłoża. Tuleje nierdzewne - czyli inaczej hollow bars mogą być użyte wraz ze śrubą metryczną o średnicy równej średnicy gwintu wewnętrznego danej tulei.

Tuleje ochronne swoje zastosowanie znajdują przy przejściach rur przez przegrodę budowlaną np. przez strop. W tym rodzaju tulei nie może znajdować się żadne połączenie rury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium