Stal nierdzewna, żaroodporna i kwasoodporna

do kasy suma: 0,00 zł

Kolana bezszwowe

Czym tak na prawdę są kolana bezszwowe?

Kolana bezszwowe to elementy, które są przede wszystkim stosowane w budownictwie oraz przy tworzeniu instalacji rurociągowych. Mają proste zadanie - zmianę kierunku instalacji. Elementy te wykonano ze stali nierdzewnej, która jest nie tylko odporna na wysokie temperatury, ale też świetnie radzi sobie z niechcianą korozją. Nie możemy oczywiście zapomnieć o funkcjonalności. Kolana bezszwowe wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają zdecydowanie wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Opisywany typ kolan - czyli bezszwowe są stosowane zdecydowanie częściej ze względu na ich łatwość z radzeniem sobie ze zmianami ciśnienia. Należy też wspomnieć, że kolana bezszwowe wypadają lepiej w przypadku częstych i nagłych wahań temperatur. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że stal nierdzewna jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów. Zdecydowana część nowoczesnych konstrukcji bezuje głównie na elementach z "nierdzewki" właśnie z tych kilku powodów. Oczywiście wytrzymałość i bezawaryjność to bez wątpienia pierwsza rzecz, którą sugerujemy się przy zakupie produktów nierdzewnych, ale kolejnym detalem może być też wygląd. Dobrze zachowana i eskploatowana stal nierdzewna może wyglądać jak nowa nawet po długim czasie.

Na co zwrócić uwagę przy doborze kolan?

Przede wszystkim na rodzaj stali. W naszej ofercie występują kolana wykonane z 4 rodzajów stali, przez co dobranie odpowiedniego elementu to żaden problem. Należy też pamiętać o średnicy naszej instalacji. Oferujemy szeroki zakres średnic (DN-15/21.30 mm - DN-300/323.90 mm) dzięki czemu łatwo dopasujesz wszystkie elementy pod własne preferencje i wymagania. Jak można zobaczyć w naszym sklepie zastosowaliśmy podział na kolanka 45 stopni i 90 stopni. Jest to kolejny ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas planowania instalacji.

Podsumowując - zalety kolan bezszwowych nad kolanami ze szwami to z pewnością większa niezawodność. Kolana bezszwowe będą w stanie poradzić sobie z nagłymi i częstymi wahaniami temperatur i ciśnienia. Na plus przemawia też łatwość ich montażu - nawet w bardziej skomplikowanych instalacjach. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi artykułami dostępnymi powyżej. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta to zachęcamy do sprawdzenia wszystkich naszych produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium