Kołnierze

Do czego służą kołnierze nierdzewne?

Kołnierze nierdzewne zależnie od rodzaju służą do szczelnego spajania elementów rurociągów oraz pozostałych instalacji. Kołnierze dzielą się na kilka rodzajów - czyli płaskie, szyjkowe oraz zespajające. Do ich wykonania najczęściej stosuje się wysokiej jakości stal nierdzewną. Jak wiemy stal nierdzewna zdecydowanie lepiej radzi sobie z wysokimi temperaturami oraz dodatkowo jest odporna na korozję. Dobierając kołnierz musimy zwrócić uwagę na średnicę konstrukcji oraz gatunek stali. W naszej ofercie zależnie od rodzaju kołnierza do wyboru mamy stal 1.4307, 1.4404, 1.4541 i 1.4571. Łączenie poprzez kołnierze jest bardzo trwałym, stabilnym i efektywnym sposobem. Myśląc o bezawaryjności instalacji kołnierze zdecydowanie powinny znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc na naszej liście. Zastosowanie stali nierdzewnej w tak kluczowym komponencie instalacji rurociągowej jest niezwykle ważne, ponieważ to właśnie w tych miejscach powstają niechciane przecieki i awarie.

Na co zwrócić uwagę przy doborze kołnierzy.

Przy doborze kołnierzy do instalacji musimy pamiętać o generowanym ciśnieniu. Dla przykładu w niskociśnieniowych rurociągach warto zastosować płaskie kołnierze, które ułatwiają przepływ cieczy, natomiast w instalacjach o wyższym ciśnieniu lepiej sprawdzą się kołnierze z wytoczonymi rowkami. W miejscu  łączenia rur wymagane jest też dodatkowe uszczelnienie, które już dobieramy pod kątem osiąganych temperatur i ciśnienia.

Kończąc - dlaczego warto przemyśleć łączenie rur na kołnierze? Za tym sposobem przemawia przede wszystkim wyżej wspomniana bezawaryjność, jak i stabilność instalacji oraz efektywność tego sposobu. Faktem, o którym często zapominamy podczas kupowania elementów nierdzewnych jest to, że są one przyjazne dla naszej planety. Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów w obecnych czasach. Na rynku dostępnych jest coraz więcej materiałow o różnych parametrach i w różnej cenie, natomiast nie wszystkie to "pewniaki". Kupując stal nierdzewną mamy pewność co do bezawaryjności i długiej żywotności. Dzięki sytuacji na rynku koszt stali nierdzewnej również jest bardzo konkurencyjny. Zajrzyj na nasz sklep internetowy i zobacz co może Cię jeszcze zainteresować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium